Hledat v knihách:

Vyhledávání je přístupné pouze přihlášeným uživatelům.

Knihy

Přípis Martinovi Raškovi na dva kúsky vinohrada v Pomykalkách

(bez čísla a)

Leta Páně 1779 dne 16. Februarii za horenství Jana Bačíka připisuje se ½ čtvrti achtele, to jest pod půl měřice, vinohrada v hoře Pomykalce, ležící z jedné strany vedle Martina Bačíka staršího, z druhej pak strany vedle Martina Bačíka mladšího, Martinovi Raškovi, který on se svou manželkou Kateřinou po jejím prvním mužovi Janovi Kolesíkovi zdědil. A protož se jemu za budoucí vlastní a svobodný odevzdává a připisuje.
Item tohož roku a dne tomuž Martinovi Raškovi připisuje se ¼ achtele vinohrada v hoře Pomykalce, ležící z jednej strany vedle Jury Vlčka, z druhej pak strany vedle Jozefa Vaculky, kterou nápodobně se svou ženou Kateřinou, dcerú tú po neboš[tíku] Janovi Pavliňákovi, po prvnějším mužovi Janovi Kolesíkovi zdědil. Protož se jemu za vlastní budoucně připisuje.

(bez čísla a)
Leta Páně 1780 roku dne 30. března za horenství Jana Bačíka připisuje sa jeden 1 štvrt vinohrada, co mu matka oddala, Matějovi synovi, co dostala po mužovi Václavovi Stáncovi ležící v hoře Šumberkoch, z jednej strany vedle Antoša Kolesíka, z druhej ale Helíska. A protož se jemu Matějovi připisuje za svobodný.

Leta Páně 1780 dne 30. apríla za horenství Jana Bačíka připisuje se jeden 1 štvrt úlehle, co se ujal k vysazování v hoře Starých horách, Matějovi Poláškovi, ležící vedle Jana Špačka, z druhej vedle Martina Kolesíka. A protož sa jemu připisuje za svobodnú.

(bez čísla b)
Leta Páně 1780 dne 30. apríla za horenství Jana Bačíka připisuje se ½ štvrti vinohrada, co si kúpil Jozef Vaculka za sumu 19 rýnských hotových peněz od Martina Bačíka ležící v hoře Starých horách, vedle Jana Kolesíka, z druhej vedle Jozefa Hřibňáka za svobodný a v ničem nezávadný.

Leta Páně 1780 dne 30. apríla za horenství Jana Bačíka připisuje [se] jeden kúsek vinohrada, co dostala po mužovi Michalovi Vaculkovi ležící v hoře Starých horách, ležící vedle Jakuba Tomečka, z druhej vedle Martina Vaculky, připisuje se za svobodný Marině ženě.