Hledat v knihách:

Vyhledávání je přístupné pouze přihlášeným uživatelům.

Knihy

Kup Pavla Starého

Leta Páně 1680 za ouřadu horenství Jana Blákory kúpil jest Pavel Starých půl achtele vinohradu v hoře Šumberku od Mikuláše Bedravy za sumu 2 zl a 30 grajcarů, ještče má dopláceti 17 česk[ých] Mikulášovi Bedravovi. A tak jest Pavlovi Starému výš psaným horným odevzdán za volný, svobodný, v ničemž nezávadný. Stal se přípis v neděli 1. Septembr. R[ukojmě] za dílo a placení téhož vinohradu Matěj Bedrava, druhý Mikuláš Bedrava SRSN.
f 154a
Leta Páně 1685 za horenství Jury Šmacha kúpil Jan Žídek krajčíř půl achtele vinohradu v hoře Šumbercích od Pavla Starého za sumu 6 zl mo[ravských] a 60 krejcarů za zaplacený. A tak jest Janovi Žídkovi odevzdán za volný, svbodný, v ničem nezávadný. Rukojemníci za dílo tohož vinohradu Jura Řehák a Jura Šmach SRS a nerozdílnú.

Leta Páně 1689 za horenství Jury Šmacha kúpil Pavel Hrančík od Jana Žídka čtvrt achtel vinohradu v hoře Šumbercích za sumu 5 zl mo[ravských] 10 kr zaplacený a takové peníze mají se na dva termíny položiti: tohož roku zvrchu psaného má položit
3 zl, na druhý rok zas 3 zl. A tak se odevzdává výš psaným horným Pavlovi Hranickému(!). Rukojemníci za dílo tohož vinohradu Jakub Šmach a Jan Šťastný SRS a nerozdílnú.